Jestem świadomy – To sie opłaca http://tosieoplaca.org.pl Mon, 23 Nov 2020 08:35:06 +0000 pl-PL hourly 1 https://wordpress.org/?v=5.4.4 Jak zmieniał się klimat na przestrzeni dziejów? – dr Witold Lenart http://tosieoplaca.org.pl/jak-zmienial-sie-klimat-na-przestrzeni-dziejow-dr-witold-lenart/ http://tosieoplaca.org.pl/jak-zmienial-sie-klimat-na-przestrzeni-dziejow-dr-witold-lenart/#respond Mon, 23 Nov 2020 08:35:06 +0000 http://tosieoplaca.org.pl/?p=440 Jak zmieniał się klimat na przestrzeni dziejów? Antropogeniczny wpływ na klimat – czy człowiek może mieć wyrzuty sumienia?

dr Witold Lenart
Uniwersyteckie Centrum Badań nad Środowiskiem Przyrodniczym i Zrównoważonym Rozwojem

]]>
http://tosieoplaca.org.pl/jak-zmienial-sie-klimat-na-przestrzeni-dziejow-dr-witold-lenart/feed/ 0
Działania on-line – materiał z konferencji promującej projekt „Jestem świadomy – to się opłaca” http://tosieoplaca.org.pl/dzialania-on-line-material-z-konferencji-promujacej-projekt-jestem-swiadomy-to-sie-oplaca/ http://tosieoplaca.org.pl/dzialania-on-line-material-z-konferencji-promujacej-projekt-jestem-swiadomy-to-sie-oplaca/#respond Sat, 21 Nov 2020 23:22:05 +0000 http://tosieoplaca.org.pl/?p=438 Szanowni Państwo, pragnę podziękować wszystkim Uczestnikom za tak liczną obecność w dniach 03.11.2020-04.11.2020 na konferencji promującej projekt „Jestem świadomy – to się opłaca”.

Szczególne podziękowania chcę skierować do Prelegentów, bez których minione wydarzenie nie mogłoby mieć miejsca. Jest mi bardzo miło, że zechcieliście Państwo poświęcić czas i podzielić się z nami swoją wiedzą i doświadczeniem.

Mam nadzieję, że wystąpienia i dyskusje będą miały pozytywny skutek i przyczynią się do promowania edukacji ekologicznej w Polsce. Materiały z konferencji dostępne są TUTAJ

Zachęcam do dzielenia się z nami swoimi wrażeniami, przemyśleniami i „dobrymi radami”. Zachęcam do kontaktu mailowego pod adresem ekoedu@interia.eu.

Jeszcze raz serdecznie dziękuję.

Joanna Fydryszewska – koordynator projektu

]]>
http://tosieoplaca.org.pl/dzialania-on-line-material-z-konferencji-promujacej-projekt-jestem-swiadomy-to-sie-oplaca/feed/ 0
Przyroda w mieście – mgr Dawid Kilon http://tosieoplaca.org.pl/przyroda-w-miescie-mgr-dawid-kilon/ http://tosieoplaca.org.pl/przyroda-w-miescie-mgr-dawid-kilon/#respond Fri, 20 Nov 2020 22:32:02 +0000 http://tosieoplaca.org.pl/?p=436 Przyroda w mieście – mgr Dawid Kilon

]]>
http://tosieoplaca.org.pl/przyroda-w-miescie-mgr-dawid-kilon/feed/ 0
Nowe wyzwania w edukacji ekologicznej społeczeństwa – dr Maria Palińska http://tosieoplaca.org.pl/nowe-wyzwania-w-edukacji-ekologicznej-spoleczenstwa-dr-maria-palinska/ http://tosieoplaca.org.pl/nowe-wyzwania-w-edukacji-ekologicznej-spoleczenstwa-dr-maria-palinska/#respond Fri, 20 Nov 2020 22:31:19 +0000 http://tosieoplaca.org.pl/?p=434 Nowe wyzwania w edukacji ekologicznej społeczeństwa – dr Maria Palińska

]]>
http://tosieoplaca.org.pl/nowe-wyzwania-w-edukacji-ekologicznej-spoleczenstwa-dr-maria-palinska/feed/ 0
Różnorodność biologiczna, czyli co?, kto?, ile? – dr Anna Kalinowska http://tosieoplaca.org.pl/roznorodnosc-biologiczna-czyli-co-kto-ile-dr-anna-kalinowska/ http://tosieoplaca.org.pl/roznorodnosc-biologiczna-czyli-co-kto-ile-dr-anna-kalinowska/#respond Fri, 20 Nov 2020 22:30:41 +0000 http://tosieoplaca.org.pl/?p=432 Różnorodność biologiczna, czyli co?, kto?, ile? – dr Anna Kalinowska

]]>
http://tosieoplaca.org.pl/roznorodnosc-biologiczna-czyli-co-kto-ile-dr-anna-kalinowska/feed/ 0
Zmiany klimatu: fakty i mity – dr Witold Lenart http://tosieoplaca.org.pl/zmiany-klimatu-fakty-i-mity-dr-witold-lenart/ http://tosieoplaca.org.pl/zmiany-klimatu-fakty-i-mity-dr-witold-lenart/#respond Wed, 11 Nov 2020 21:22:30 +0000 http://tosieoplaca.org.pl/?p=426 Zmiany klimatu: FAKTY I MITY. Prawdy naukowe, hipotezy wysoce, umiarkowane i mało prawdopodobne, niedorzeczności oraz bzdury.  

Dr Witold Lenart
Uniwersyteckie Centrum Badań nad Środowiskiem Przyrodniczym i Zrównoważonym Rozwojem.  

]]>
http://tosieoplaca.org.pl/zmiany-klimatu-fakty-i-mity-dr-witold-lenart/feed/ 0
Przykłady dobrych praktyk w edukacji na rzecz zrównoważonego rozwoju – mgr Ewelina Skoczeń http://tosieoplaca.org.pl/przyklady-dobrych-praktyk-w-edukacji-na-rzecz-zrownowazonego-rozwoju-mgr-ewelina-skoczen/ http://tosieoplaca.org.pl/przyklady-dobrych-praktyk-w-edukacji-na-rzecz-zrownowazonego-rozwoju-mgr-ewelina-skoczen/#respond Wed, 11 Nov 2020 21:19:04 +0000 http://tosieoplaca.org.pl/?p=424 Przykłady dobrych praktyk w edukacji na rzecz zrównoważonego rozwoju.  

Ewelina Skoczeń
Wiceprezes Zarządu Fundacji Ziemia i Ludzie 

]]>
http://tosieoplaca.org.pl/przyklady-dobrych-praktyk-w-edukacji-na-rzecz-zrownowazonego-rozwoju-mgr-ewelina-skoczen/feed/ 0
Odpowiedzialność za środowisko–sprawa moja czy Twoja? dr Anna Batorczak http://tosieoplaca.org.pl/odpowiedzialnosc-za-srodowisko-sprawa-moja-czy-twoja-dr-anna-batorczak/ http://tosieoplaca.org.pl/odpowiedzialnosc-za-srodowisko-sprawa-moja-czy-twoja-dr-anna-batorczak/#respond Wed, 11 Nov 2020 21:16:28 +0000 http://tosieoplaca.org.pl/?p=422 Praktyczne aspekty zrównoważonego rozwoju. Odpowiedzialność za środowisko – sprawa moja czy Twoja?

dr Anna Batorczak
Uniwersyteckie Centrum Badań nad Środowiskiem Przyrodniczym i Zrównoważonym Rozwojem

]]>
http://tosieoplaca.org.pl/odpowiedzialnosc-za-srodowisko-sprawa-moja-czy-twoja-dr-anna-batorczak/feed/ 0
Prezentacja projektu „Jestem świadomy – to się opłaca” http://tosieoplaca.org.pl/prezentacja-projektu-jestem-swiadomy-to-sie-oplaca/ http://tosieoplaca.org.pl/prezentacja-projektu-jestem-swiadomy-to-sie-oplaca/#respond Wed, 11 Nov 2020 21:12:12 +0000 http://tosieoplaca.org.pl/?p=420 Konferencja promująca program “Jestem Świadomy – to się opłaca”  – Prezentacja projektu.

]]>
http://tosieoplaca.org.pl/prezentacja-projektu-jestem-swiadomy-to-sie-oplaca/feed/ 0
Segregacja po nowemu – inż. Krzysztof Szaradowski  http://tosieoplaca.org.pl/segregacja-po-nowemu-inz-krzysztof-szaradowski/ http://tosieoplaca.org.pl/segregacja-po-nowemu-inz-krzysztof-szaradowski/#respond Wed, 11 Nov 2020 21:09:05 +0000 http://tosieoplaca.org.pl/?p=418 Segregacja po nowemu. Rola władz samorządowych w realizacji dobrej gospodarki odpadami na wybranych przykładach.  

Inż. Krzysztof Szaradowski
Specjalista ds. Ochrony środowiska i marketingu P.G.K. Saniko Sp. Z o.o. 

]]>
http://tosieoplaca.org.pl/segregacja-po-nowemu-inz-krzysztof-szaradowski/feed/ 0