Zachowanie w górach

Mimo iż każdy człowiek przynajmniej raz w swoim życiu był w górach, niektórzy turyści, zwłaszcza ci niedzielni, wciąż nie wiedzą, jak należy się w nich zachowywać. A istnieje kilka takich zasad, o których nie mówi się może zbyt głośno, ale które warto znać, by nie narobić sobie wstydu.

Zawsze należy dbać o porządek w swoim otoczeniu. Czy to Pireneje, czy to Tatry – góry należy szanować i nie zaburzać ich piękna swoim niechlujstwem. Czasami na szlakach można spotkać kosze na śmieci i wtedy nikt nie ma problemu z wyrzuceniem papierków po cukierkach czy pustych butelek, jednakże na trasach, na których spotykane są niedźwiedzie i inne zwierzęta, coraz częściej rezygnuje się z ustawiania takich pojemników. Co zatem zrobić ze śmieciami? Wrzucić je do reklamówki i zabrać ze sobą, wyrzucając je w najbliższym schronisku. Jeśli my będziemy dbać o Pireneje, Karkonosze czy Alpy, one zawsze odwdzięczą nam się fantastycznym wyglądem. Porządkujmy swoje otoczenie i doceniajmy estetyczne walory naszej natury.

frazy kluczowe: Pireneje kolejka wąskotorowa, Pireneje orientalne, Pireneje w maju, Pireneje wyprawa, Pireneje z lotu ptaka, wyprawa w Pireneje